Mateusz Morawiecki zaznaczył, że PZU jest w historii Polski od wielu lat.

Premier w swoim wystąpieniu podziękował zaproszonym gościom, osobom urodzonym w 1918 roku, za przechowanie wartości "dla nowej Polski, która się urodziła w 1989 roku i którą (...)od paru lat jeszcze na wyższe wyżyny staramy się podnieść do nowej Polski, która ma w jakimś stopniu spełniać to marzenie naszych drogich stulatków, marzenie o szklanych domach".

"Rok 1918 to pierwszy rok, podczas którego rodzili się ludzie w wolnej Polsce. Pierwsze pokolenie Kolumbów było skonfrontowane z tymi strasznymi totalitaryzmami XX wieku, podczas tych strasznych lat, II wojny światowej, komunizmu te wartości przechowali" - mówił Morawiecki.

Jak ocenił "Polska musi kosztować, o Polskę trzeba dbać". "Tak jak na przestrzeni ostatniego wieku państwo dbaliście (...). Wiem, że państwo przez te 100 lat staraliście się o lepszą Polskę i bardzo za to państwu dziękuję" - powiedział.

Reklama

"Cieszę się, że świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i razem, staramy się dla dobra Rzeczpospolitej podnosić działania w jakichkolwiek miejscach jesteśmy czy w nauce, kulturze, polityce, w świecie gospodarczym, czy biznesowym - staramy się o lepszą Polskę" - podsumował szef rządu.

Jak podkreślił podczas swojego wystąpienia prezes PZU Paweł Surówka osobista historia urodzonych w 1918 roku przenika się z historią Polski. "Jesteśmy dumni z tego, że niektórzy z państwa są klientami PZU aż do dnia dzisiejszego. Bardzo za to dziękujemy, dziękujemy, że wybraliście nas jako swojego partnera" - dodał.

Zdaniem prezesa PZU "im Polacy będą bardziej (...) zdrowsi, długowieczni, bardziej innowacyjni tym lepiej się będzie miało PZU".

Wśród gości obecni byli przedstawiciele świata polityki i biznesu, m.in. wicepremier Beata Szydło, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister energii Krzysztof Tchórzewski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz zarząd i rada nadzorcza PZU. (PAP)

autor: Katarzyna Fiuk, Aneta Oksiuta