Torpol liczy na poprawę marż w kolejnych okresach, ponad 1 mld zł sprzedaży w brWarszawa, 29.05.2018 (ISBnews) - Torpol ocenia, że dzięki przyspieszeniu sprzedaży na rynku wykonawstwa kolejowego w Polsce przekroczy w tym roku 1 mld zł przychodów, poinformował prezes Grzegorz Grabowski. Zarząd uważa też, że marża brutto na sprzedaży będzie się poprawiać w kolejnych kwartałach dzięki zmianie struktury realizowanych kontraktów.

"Mocno cieszy, że ruszyła sprzedaż, jest zdecydowany wzrost w I kwartale [o ok. 230% r/r]. Jeśli chodzi o nasze zamiary na ten rok, to jest dobra informacja" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

"Myślę, że II kwartał zmieni też strukturę przychodów, więcej będzie [w trakcie sprzedaży] nowo pozyskanych zamówień i to wpłynie pozytywnie na marżę" - dodał.

W I kw. marża brutto na sprzedaży Torpolu wyniosła 1,5% na poziomie skonsolidowanym i 3,2% w ujęciu jednostkowym. Jak wyjaśnili członkowie zarządu to marża jednostkowa jest "lepszym odzwierciedleniem" oczekiwań Torpolu co do marży grupy w całym roku.

"Z biegiem czasu marże będą coraz lepsze" - podkreślił wiceprezes i dyrektor finansowy Michał Ulatowski. Czynnikiem, który ma temu sprzyjać jest kończenie mniej marżowych kontraktów.

Backlog Torpolu na koniec marca wynosił 2,84 mld zł.

"Na pewno liczymy, że sprzedaż będzie powyżej 1 mld zł w tym roku" - powiedział Grabowski, pytany jakiego wykonania backlogu spodziewa się w 2018 r. Poinformował także, że zdecydowana większość portfela przypada na lata 2018-2019.

Zarząd poinformował także, że spółka "cały czas uczestniczy" w postępowaniach przetargowych na rynku kolejowym w Polsce oraz "przygląda się czynnie rynkowi tramwajowemu".

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 752,16 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)