Warszawa, 01.06.2018 (ISBnews) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wyznaczył do 31 lipca 2018 roku na załatwienie sprawy wymierzenia spółce Libet kary pieniężnej w związku znaruszenia obowiązku stosowania się do ograniczeń poboru energii elektrycznej w sierpniu 2015 r., poinformowała spółka.
"Spółka otrzymała od prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie (oddział terenowy Wrocław) zawiadomienie, którego treścią poinformowano spółkę o wyznaczeniu terminu (do dnia) 31 lipca 2018 r. na załatwienie sprawy wymierzenia spółce kary pieniężnej w związku z naruszeniem (w ocenie organu prowadzącego postępowanie) obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w okresie 10-31 sierpnia 2015 roku, wprowadzonych z uwagi na wysokie temperatury i niskie stany wód (w trybie art. 56 ust. 1 pkt. 3a Ustawy Prawo energetyczne)" - czytamy w komunikacie.
Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)