Monnari ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple CP od Gino RossiWarszawa, 05.06.2018 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Monnari Trade spółki Simple CP i S Trade Mark od Gino Rossi, podała spółka.

"Zarząd Monnari informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała zgodę, wydaną w dniu 4 czerwca b.r., przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na koncentrację polegającą na przejęciu przez spółkę kontroli nad Simple Creative Products S.A. oraz firmą S Trade Mark Sp. z o.o. Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację jest jednym z warunków zawarcia umowy nabycia przez spółkę ww. podmiotów" - czytamy w komunikacie.

Monnari Trade poinformowało 20 lutego, że złożyło spółce Gino Rossi wstępną niewiążącą ofertę na zakup 100% akcji Simple Creative Products za szacunkową kwotę 46-50,5 mln zł, przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły ok. 244,3 mln zł w 2017 r.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

(ISBnews)