- KGHM w kwietniu zapłacił 148,895 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Rozmowy z JSW w sprawie potencjalnej współpracy dotyczącej projektów węglowych w Polsce są nadal na wstępnym etapie i nawet jeśli zamienią się w dyskusję na temat konkretnych warunków transakcji, nie ma pewności, czy dojdzie do porozumienia - poinformowało Prairie Mining w komunikacie.

- Amica liczy, że pomimo słabszych wyników w I kwartale, w całym 2018 roku jej marża EBITDA będzie przynajmniej na porównywalnym poziomie rdr, czyli powyżej 7 proc. - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes Amiki Wojciech Kocikowski.

- Nakłady inwestycyjne grupy Amica nie powinny w tym roku przekroczyć 70 mln zł. Spółka rozgląda się za akwizycjami w zachodniej Europie – poinformował wiceprezes Amiki Wojciech Kocikowski.

- PKN Orlen przydzielił 2 mln obligacji serii D dla inwestorów indywidualnych o łącznej wartości 200 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Grupy Azoty Puławy przegłosowali w środę wypłatę 4,46 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 rok, czyli łącznie 85,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. W kwietniu zarząd Puław rekomendował wypłatę 113,5 mln zł dywidendy, czyli 5,94 zł na akcję.

- Balcke-Dürr Polska zmodernizuje elektrofiltry bloków energetycznych nr 1-4 w Elektrowni Opole za ok. 188 mln zł - poinformowała PGE GiEK w komunikacie prasowym.

- PGE złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Polenergią - wynika z środowej informacji UOKiK. Pod koniec maja rodzina Kulczyków, która kontroluje spółkę informowała, że nie jest zainteresowana odsprzedażą udziałów.

- Silvair Inc., spółka oferująca rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things – internet rzeczy), z zapowiedzianej w środę oferty publicznej przed debiutem na warszawskiej giełdzie zamierza pozyskać "kilkanaście - niskie kilkadziesiąt milionów dolarów" - wynika z nieoficjalnych informacji PAP Biznes.

- Spółka zależna Synektiku, Iason, zawarła porozumienie z brytyjską firmą Blue Earth Diagnostics LTD, na mocy którego Iason będzie produkował na potrzeby polskiego rynku radioznacznik Axumin - podał Synektik w komunikacie. Iason ma być jedynym dostawcą tego radioznacznika w Polsce.

- Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do Emperii Holding, wzrosła rdr w maju 2018 roku o ok. 7,9 proc. do 219 mln zł - podała Emperia w komunikacie.

- Akcjonariusze ZT Kruszwica zdecydowali, że spółka wypłaci z zysku za 2017 r. w formie dywidendy 30,57 mln zł, czyli 1,33 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- MBF Group, zajmujący się wspieraniem firm w procesie pozyskiwania finansowania na ich wczesnych etapach rozwoju prognozuje, że w 2018 roku osiągnie 5,2 mln zł przychodów i 2,9 mln zł zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze IMS zdecydowali, że za 2017 rok spółka wypłaci łącznie 7,9 mln zł dywidendy, czyli 0,24 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Zarząd i rada nadzorcza proponowały, by dywidenda wynosiła 0,2 zł na akcję.

- Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do Emperii Holding, wzrosła rdr w maju 2018 roku o ok. 7,9 proc. do 219 mln zł - podała Emperia w komunikacie.

- PKO OFE przekroczyło próg 5 proc. w akcjonariacie Unibepu i ma obecnie 5,98 proc. akcji tej spółki - poinformował Unibep w komunikacie. Przed zwiększeniem zaangażowania PKO OFE miało 4,99 proc. akcji budowlanej spółki.

- Walne Zgromadzenie Atalu zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę z zysku netto za 2017 rok nieco ponad 137 mln zł, co daje 3,54 zł dywidendy na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ipopema Securities przeznaczy na dywidendę cały zysk netto za 2017 rok w wysokości 1,26 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================