Protektor przyjął plan optymalizacji kosztowej, cel to oszczędność ok. 10 mln złWarszawa, 08.06.2018 (ISBnews) - Protektor przyjął "Plan Optymalizacji Kosztowej Grupy Protektor" (POK), którego strategicznym celem jest wygenerowania oszczędności na poziomie 10 mln zł w skali pełnego roku obrotowego, podała spółka. Zarząd szacuje, że całość działań przewidzianych w POK zostanie zrealizowana do końca 2018 r.

"POK stanowi pierwszy etap optymalizacji kosztów. Każda z inicjatyw ma swój harmonogram, cele szczegółowe i realizowana jest w formule PMO. Wszystkie prace w ramach POK mają być zakończone do grudnia 2018 r. Część inicjatyw POK przyniesie skutki już od września tego roku, a ostatnie od końca 2018 r. W skali pełnego roku oszczędności pierwszego etapu POK mają przynieść 10 mln zł. Drugi etap optymalizacji kosztowej będzie realizowany w 2019 roku, ze skutkiem od roku 2020" - czytamy w komunikacie.

W skład inicjatyw POK wchodzą:
1. Nowy model zakupowy - 4,5 mln zł oszczędności rocznie. [...]
2. Optymalizacja ścieżek produkcyjnych - 4 mln zł oszczędności rocznie [...]
3. Sprzedaż nieruchomości przy ul. Kunickiego w Lublinie - 0,7 mln zł oszczędności rocznie [...]
4. Oszczędności na łączeniu spółek w sprawną grupę - 0,8 mln zł rocznie, podano także.

"Wszystkie te działania grupa zamierza przeprowadzić w 2018 r., aby ich skutek, w postaci obniżonych kosztów, miał widoczny wpływ na wyniki finansowe grupy najpóźniej od 1 stycznia 2019 r." - czytamy także.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)