JSW utworzy subportfel w funduszu stabilizacyjnym celem finansowania inwestycjiWarszawa, 11.06.2018 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zdecydowała o utworzeniu trzeciego subportfela w ramach funduszu stabilizacyjnego, przeznaczonego na finansowanie udziału własnego w strategicznych inwestycjach, podała spółka. Zostanie on zasilony kwotą 0,5-1 mld zł.

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej […] podjął decyzję o podjęciu czynności formalnoprawnych mających na celu utworzenie trzeciego subportfela z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w ramach utworzonego przez JSW Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego" – czytamy w komunikacie.

Planowane jest zasilenie nowo utworzonego subportfela kwotą od 0,5 mld zł do 1 mld zł, podano także.

Trzeci subportfel ma być stabilnym źródłem finansowania inwestycji niezależnie od bieżącej koniunktury rynkowej, co związane jest z celem strategicznym, polegającym na zabezpieczeniu dostępu do zasobów węgla koksowego oraz zwiększenia wydobycia i sprzedaży węgla do poziomu powyżej 18 mln ton rocznie w perspektywie do roku 2030, wyjaśniono.

"Zgromadzone w ramach subportfela środki przeznaczone będą na udział własny w strukturze finansowania dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla JSW i Grupy JSW, co znacząco wpłynie na ograniczenie ryzyka zakłócenia harmonogramu realizacji inwestycji" – czytamy dalej.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)