PKN Orlen przedstawi model finansowania programu dla petrochemii do końca rokuPłock, 12.06.2018 (ISBnews) - PKN Orlen chce przedstawić model finansowania zaprezentowanego dziś Programu rozwoju petrochemii PKN Orlen do 2023 r. do końca bieżącego roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

"Model finansowy na pewno musi być do końca tego roku" - powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej w Płocku.

Podkreślił, że ten program będzie częścią nowej strategii której publikacja planowana jest na jesień. Finansowanie będzie uwzględniało potrzeby całej grupy.

"Przygotowujemy montaż finansowy, uwzględniający środki własne. Trwają analizy w tym zakresie. Rozmawiamy z różnymi partnerami" - dodał prezes.

PKN Orlen podał dziś, że przyjęty Program rozwoju petrochemii do 2023 r., o wartości nakładów inwestycyjnych 8,3 mld zł, pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych tego segmentu o ok. 30%. Realizacja programu ma dać wzrost EBITDA o szacunkowo 1,5 mld zł rocznie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)