Zapisy na akcje ZPC Otmuchów ruszają dziś, potrwają do 26 VI


Warszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Inwestorzy, w ramach prawa poboru i zapisów dodatkowych, będą mogli dokonywać zapisów na akcje ZPC Otmuchów od 13 do 26 czerwca, podała spółka. Cena emisyjna została ustalona na 2 zł za akcję. Z emisji nowych akcji spółka planuje pozyskać ok. 25 mln zł, które zamierza przeznaczyć na budowę nowoczesnej fabryki słodyczy.
Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 12 748 250 akcji zwykłych serii E. Emisja odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski, podano.
"Mamy sprecyzowany plan rozwoju grupy i jasno przedstawiliśmy cele emisyjne. Wzrost wydajności i efektywności produkcji, ale przede wszystkim jakości naszych słodyczy osiągniemy dzięki inwestycji w automatyzację procesów produkcji w nowym zakładzie. Wierzymy, że przedstawione przez nas założenia odnośnie spodziewanych efektów, obrazujące potencjał wdrażanych rozwiązań, spotkają się
z aprobatą wśród inwestorów i zachęcą do wzięcia udziału w ofercie" - powiedział prezes ZPC Otmuchów Bogusław Szladewski, cytowany w komunikacie.
Głównym zamierzeniem spółki jest wprowadzenie automatyzacji procesów produkcji w zakładzie. Takie rozwiązanie da Grupie Otmuchów szereg korzyści m.in. wzrost jakości oferowanych produktów, zwiększenie efektywności mocy produkcyjnych, a docelowo poprawę rentowności segmentu słodyczy i dynamiki sprzedaży. Dzięki zapewnieniu standaryzacji i automatyzacji produkcji spółka może również liczyć na wypracowanie oszczędności. Wartość zaplanowanych nakładów inwestycyjnych związanych z budową zakładu wynosi 23-24,5 mln zł. Wstępny harmonogram realizacji projektu zakłada okres 28 miesięcy do czasu uzyskania pełnej sprawności operacyjnej zakładu, podano również.
"Zamiarem grupy jest też stały rozwój współpracy z dotychczasowymi kontrahentami oraz pozyskanie nowych klientów w obszarze sprzedaży private label oraz B2B. Równie ważnym aspektem jest wzrost sprzedaży eksportowej poprzez rozwój dystrybucji produktów dopasowanych do potrzeb i trendów na nich panujących. Udział w krajowych i międzynarodowych targach to istotny element strategii rozwoju sprzedaży w grupie Otmuchów" - czytamy dalej.
Według harmonogramu oferty, dziś rozpoczyna się przyjmowania zapisów w wykonaniu prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Na 14-21 czerwca 2018 r. zaplanowano notowanie jednostkowych praw poboru na GPW. Na 26 czerwca - zakończenie przyjmowania zapisów na akcje w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Przydział akcji objętych w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych ma nastąpić 6 lipca 2018 r., a przyjmowanie zapisów na akcje oferowane nieobjęte w ramach wykonania prawa poboru i zapisów dodatkowych składane przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu - 9-11 lipca 2018 r. Przydział akcji podmiotom, które złożą zapisy w odpowiedzi na zaproszenie zarządu ma nastąpić do 12 lipca.
Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów są notowane na GPW od 2010 r.
(ISBnews)