ZM Ropczyce mogą wkrótce podjąć decyzje ws. nieruchomości nieprodukcyjnych


Warszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Zakłady Magnezytowe Ropczyce (ZM Ropczyce) mogą wkrótce podjąć decyzje dotyczące nieruchomości niezwiązanych z produkcją, poinformował ISBnews prezes Józef Siwiec
"Pracujemy intensywnie nad optymalizacją aktywów w grupie. Nie wykluczamy, że w niedalekiej perspektywie będziemy mogli zakomunikować istotne zmiany w tym obszarze. Zainteresowanie jest dosyć duże" - powiedział Siwiec w rozmowie z ISBnews.
Nieruchomości zostały wydzielone do spółki celowej, która pracuje nad znalezieniem korzystnego rozwiązania.
"Równolegle pracujemy nad tematem zbycia, ale jest również opcja wykorzystania we wspólnych projektach z zewnętrznymi partnerami" - powiedział prezes.
Podkreślił atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w przypadku nieruchomości położonej wzdłuż autostrady A4 oraz budowanej drogi ekspresowej S5.
Grupa Ropczyce dysponuje czterema nieruchomościami nieprodukcyjnymi - w Gliwicach, w Żmigrodzie i w Chrzanowie, których łączna wycena to ponad 60 mln zł, a także nieruchomością w Ropczycach.
Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
Kamila Wajszczuk
(ISBnews)