Spółka zależna Inpro ma list intencyjny ws. dzierżawy hotelu w MikołajkachWarszawa, 18.06.2018 (ISBnews) - Hotel Mikołajki, spółka zależna Inpro, podpisała z firmą Dobry Hotel Mięczkowski list intencyjny w związku z rozważanym, potencjalnym zawarciem umowy, na mocy której Dobry Hotel wydzierżawi należący do spółki obiekt hotelarski o nazwie "Hotel Mikołajki", podało Inpro.

Na mocy umowy Dobry Hotel przejąłby też prawa i obowiązku wynikające z umów najmu apartamentów, zlokalizowanych w tym samym budynku co hotel, ale stanowiących odrębne nieruchomości lokalowe będące własnością osób trzecich, a także wstąpiłby w inne stosunki zobowiązaniowe dotyczące prowadzenia obiektu hotelowego, wyjaśniono w komunikacie.

"Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego Hotel Mikołajki i Dobry Hotel określiły okres jego obowiązywania do dnia 31 lipca 2018 r. Strony listu intencyjnego zadeklarowały jednak prowadzenie dalszych ustaleń i negocjacji co do kształtu umowy dotyczącej transakcji w taki sposób, aby stosunek dzierżawy mógł się rozpocząć w dniu 1 lipca 2018 r." - czytamy także.

Jednocześnie Inpro zaznacza, że roczna wartość czynszu płaconego Hotelowi Mikołajki w związku z transakcją nie powinna przekroczyć 5% kapitałów własnych, podano również.

Firma Inpro działa głównie na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)