Gra Cherrypick Games 'MatchUp Friends' zadebiutowała w sklepach Apple i GoogleWarszawa, 21.06.2018 (ISBnews) - Do sklepów Apple i Google na całym świecie trafił pierwszy w tym roku tytuł Cherrypick Games - "MatchUp Friends" - familijna gra w formule memory, podała spółka. W produkcie zastosowano najnowsze rozwiązanie firmy Amazon, które pozwala łączyć ze sobą graczy z całego świata.

"'MatchUp Friends' to rodzinna gra skierowana do szerokiego grona odbiorców. Gracze mogą dobrze się bawić, rywalizując z przeciwnikiem i zdobywając kolejne punkty, jednocześnie ćwiczyć swoją pamięć. Prosta, ale niebanalna rozgrywka i przystępna oprawa wizualna mają na celu obniżenie progu wejścia i zaangażowanie jak największej liczby graczy mainstreamowych" – powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica, cytowany w komunikacie.

"MatchUp Friends" to pierwszy produkt, w którym zastosowano najnowsze rozwiązanie firmy Amazon, pozwalające na niezwykle sprawne łączenie ze sobą graczy z całego świata. Dzięki temu tytuł otrzymał wsparcie i promocję ze strony amerykańskiego giganta, podano także.

Od marca "MatchUp Friends" był testowany w fazie soft-launchu na wybranych przez spółkę rynkach, takich jak Singapur, Hongkong, Nowa Zelandia, Dania, Szwecja, Holandia, Kanada i RPA, przypomniano.

"Uzyskane oceny MatchUp Friends są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Gra się monetyzuje i już teraz zbiera bardzo wysokie oceny w sklepach Apple i Google. Na podstawie uzyskanych wyników będziemy podejmowali decyzje o kolejnych aktualizacjach samej gry oraz budowaniu strategii pozyskiwania graczy dla tego typu projektów" – dodał Kwaśnica.

"Cherrypick Games do końca roku chce wydać kolejne trzy projekty, dedykowane kobietom. Najważniejszym będzie 'My Beauty Spa: Stars & Stories', bazujący na sprawdzonych założeniach mobilnego hitu spółki – 'My Hospital'. Gra trafi do fazy soft-launchu w III kwartale br. W tym samym okresie spółka przetestuje 'Project Fame', grę na telefony komórkowe i tablety, w której gracz będzie zarządzał kompleksem luksusowego kurortu, pełnego sklepów, butików i salonów SPA. Ostatnim zapowiedzianym przez spółkę tytułem jest 'Crime Stories', gra z gatunku visual novel, który zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Gracze zaangażują się w mroczne śledztwa, przepełnione zwrotami akcji, interesującymi lokacjami oraz barwnymi postaciami" - czytamy dalej.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r. Spółka przejdzie na rynek główny GPW z NewConnect w tym roku.

(ISBnews)