JSW do końca lipca podejmie decyzję ws. aktywów PrairieWarszawa, 22.06.2018 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca lipca podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

"Zakładam, że do końca lipca będziemy po analizie i raportach, zarówno naszych, jak i doradców. Pewnie do końca lipca będziemy tę decyzję podejmować" - powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

Wskazal, że spółka od kilku tygodni prowadzi audyt Dębieńska i kopalni Jan Karski.

Podkreślił, że w sprawie tych aktywów w grę wchodzi "cała paleta" możliwości współpracy.

"Koncesja Dębieńsko z potencjalnie dwoma etapami jest dla nas interesująca, bo umożliwi szybkie wejście w pokłady i produkcję w I fazie nawet do 0,5 mln ton węgla" - dodał prezes.

Pod koniec marca JSW zawarła z Prairie umowę o zachowaniu poufności w wyniku wystąpienia Prairie do JSW w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce - Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)