W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wręczył akt mianowania na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego WP gen. Rajmundowi Andrzejczakowi. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda wręczył także akt odwołania ze stanowiska dotychczasowemu Szefowi Sztabu Generalnego generałowi Leszkowi Surawskiemu, któremu podziękował za 38 lat pracy w armii.

Błaszczak podkreślił w poniedziałek podczas uroczystości przekazania obowiązków nowemu szefowi Sztabu Generalnego WP, że Andrzejczak to oficer wyróżniający się w Wojsku Polskim. "To dowódca o dużym doświadczeniu" - ocenił.

"Jest dowódcą z którym mam nadzieję, że przeprowadzimy proces zmian w Wojsku Polskim, zmierzający do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby było wyposażone w nowoczesny sprzęt, żeby Wojsko Polskie jeszcze mocniej zacieśniło relacje w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego" - powiedział szef MON.

Jak mówił, oczekuje od nowego szefa Sztabu "zaangażowania, służby i tego, że będzie wprowadzał w życie nasze wspólne cele, że będzie starał się, aby Wojsko Polskie było jeszcze lepiej oceniane, niż jest dotychczas".

Błaszczak podziękował też ustępującemu szefowi Sztabu gen. Leszkowi Surawskiemu. "Chciałbym przede wszystkim podziękować panu generałowi Leszkowi Surawskiemu za pełnienie tej funkcji, za zaangażowanie, za poświęcenie, za pracę, za służbę, bo to jest odpowiednie słowo" - zaznaczył.