mBank nie prowadzi rozmów ws. przejęcia eurobankuWarszawa, 31.07.2018 (ISBnews) - mBank nie bierze udziału w procesie akwizycji eurobanku, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

"Nie bierzemy udziału w procesie" - powiedział Stypułkowski podczas konferencji prasowej, zapytany o zainteresowanie przejęciem eurobanku. Dodał, że mBank nie wyklucza rozwoju przez akwizycję.

Prezes, zapytany o panauropejski projekt, który wg "Pulsu Biznesu" miałby być realizowany pd szyldem mBanku poinformował, że w grupie prowadzone są obecnie studia nad takim projektem.

"Na tym etapie niewiele więcej możemy dodać. Potencjał dla rozwiązania, które bank oferuje na rynku krajowym i rynkach zachodnioeuropejskich utrzymuje się. Analizowane są na poziomie grupowym opcje na innych rynkach" - powiedział Stypułkowski.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 131,42 mld zł na koniec 2017 r.

(ISBnews)