"W ramach obecnej umowy EPB wybuduje łącznie 451 mieszkań wraz z lokalami usługowymi w części parterowej, w budynkach o zróżnicowanej wysokości od 6 do 18 kondygnacji nadziemnych. Najwyższy budynek - 18-piętrowy wysokościowiec - będzie miał ponad 62 m wysokości. Wszystkie budynki połączone są jednym wspólnym dwupoziomowym garażem, znajdującym się w podziemiu (częściowo pod dziedzińcem), z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów. Miejsca postojowe dla rowerów przewidziane są także w zadaszonych przejściach bramnych, pod czterema łącznikami. Całkowita powierzchnia budynków wzniesionych w tych dwóch etapach wyniesie ok. 30 tys. m2, a powierzchnia użytkowa mieszkań - 19 tys. m2" - czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj też: To miejsce niebawem zmieni się nie do poznania. Powstają nowe Browary Warszawskie


Umowa na generalne wykonawstwo etapu D i F jest drugą podpisaną przez Eiffage Polska Budownictwo przy okazji realizacji tej inwestycji. W październiku 2017 r. EPB rozpoczęła realizację etapu B i C kompleksu Browary Warszawskie, po przeciwnej stronie ulicy Krochmalnej. Zakończenie prac konstrukcyjnych związanych z tymi budynkami planowane jest na 2019 r., a zakończenie realizacji nastąpi w 2020 r., podano także.

Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje tu nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy, przypomniano w materiale.

>>> Zobacz też: Browary Warszawskie, Norblin, Elektrownia Powiśle. Trwa boom na rewitalizację zakładów przemysłowych


Eiffage Polska Budownictwo należy do Grupy Eiffage - jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Jest działającym w Polsce od 30 lat generalnym wykonawcą usług budowlanych, wyspecjalizowanym w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. 


(ISBnews)