MOL ma umowę o współpracy strategicznej z niemieckim APKWarszawa, 02.08.2018 (ISBnews) - MOL podpisał umowę o współpracy strategicznej z niemiecką spółką z branży technologii recyclingu APK, podała grupa.

W ramach pierwszego etapu współpracy, MOL wesprze dokończenie budowy innowacyjnego zakładu recyclingu tworzyw sztucznych w Merseburgu. Firmy rozważą inne formy współpracy na kluczowych dla MOL rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, podano w komunikacie

"Dostrzegamy ze strony naszych klientów rosnący popyt na recyclingowane tworzywa sztuczne, a jednocześnie w pełni angażujemy się w koncepcje circular economy i zrównoważonego rozwoju. Aspirujemy do bycia liderami recyclingu w Europie Środkowej i Wschodniej, a dzisiejsza umowa pozwala zrobić krok milowy na tej drodze" - skomentował wiceprezes MOL Ferenc Horváth, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy dumni, że rozpoczynamy strategiczne partnerstwo z MOL, graczem o wysokiej reputacji w sektorze polimerów, z którym ukończymy prace nad zakładem w Merseburgu i wspólnie wejdziemy na rynek Europy Środkowej i Wschodniej, który uważamy za bardzo perspektywiczny" - dodał rzecznik zarządu APK Klaus Wohnig.

APK opracował innowacyjną technologię Newcycling, opartą na rozpuszczalnikach. Może ona być wykorzystywana do recyclingu szerokiej gamy tworzyw sztucznych. Zakład w Merseburgu będzie pierwszym wykorzystującym tę technologię.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)