Warszawskie osiedle Nowe Jeziorki na tzw. zielonym Ursynowie to największa inwestycja w ramach Mieszkania plus - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. We wtorek podpisano umowę na opracowanie projektu osiedla.

"Chcemy, aby w każdym dużym mieście w Polsce były organizowane tak duże projekty jak warszawskie Nowe Jeziorki" - powiedział Soboń. Dodał, że przygotowywanych jest "ponad 300 lokalizacji dla inwestycji w programie Mieszkanie plus, co pozwoli na rozpoczęcie budowy ponad 100 tys. mieszkań".

BGK Nieruchomości podpisał umowę na opracowanie projektu osiedla przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie w ramach Mieszkania plus. Na działce powstanie osiedle na ok. 2,7 tys. mieszkań. Budowa - na ok. 15-hektarowej działce - ma ruszyć w drugiej połowie 2019 r.

Na działce przy ulicy Karczunkowskiej zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla na realizację budynku szkoły podstawowej z przedszkolem, boiskiem i innymi terenami rekreacji. Publiczna placówka ma powstać przy współpracy z warszawskim samorządem, który wspiera realizację inwestycji.

"To projekt szczególnie dla nas ważny ze względu na to, że to pierwsza stołeczna lokalizacja Mieszkania plus" - powiedział PAP członek zarządu BGKN Grzegorz Muszyński.

Reklama

Koncepcję modelowego osiedla Nowe Jeziorki przy ul. Karczunkowskiej wyłoniono w konkursie, w którym nagrodzono dwa zespoły projektowe. "Powstało konsorcjum dwóch pracowni: AMC - Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci. Dzięki temu zaprojektowane zostanie doskonałe osiedle" - powiedział Muszyński.

"Zawarta pomiędzy BGK Nieruchomości a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla, m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji" - poinformował BGKN.

Trwają konsultacje dotyczące terenów rekreacyjnych i przestrzeni handlowo-usługowych osiedla Nowe Jeziorki. W ramach prowadzonych działań organizowane są z spotkania i warsztaty, podczas których mieszkańcy okolicy mogą dowiedzieć się więcej o planowanej inwestycji. Efektem konsultacji będą wytyczne dotyczące projektowania przestrzeni wspólnych osiedla Nowe Jeziorki, które zostaną przedstawione 5 września.