Serinus w Tunezji skupi się na zwiększeniu wydobycia z pola SabriaWarszawa, 10.08.2018 (ISBnews) - Serinus Energy planuje prace na rzecz zwiększenia wydobycia z istniejących odwiertów na polu Sabria w Tunezji, podała spółka.

"Obecnie w Tunezji spółka kieruje uwagę na zwiększenie wydobycia z pola Sabria i planuje skoncentrować się na realizacji niskokosztowych programów prac w celu zwiększenia wydobycia z istniejących odwiertów" – czytamy w raporcie półrocznym.

Spółka zamierza ponownie aktywować odwiert Sabria N-2, a na innym istniejącym odwiercie na Polu Sabria zastosować metody mechanicznej eksploatacji złoża (artificial lift), w ramach programu, który ma zostać uruchomiony w I kw. 2019 r.

"Spółka uważa, że Sabria stanowi dużą szansą na rozwój w dłuższej perspektywie, w warunkach ustabilizowanej sytuacji społecznej w Tunezji" - czytamy dalej.

W przypadku koncesji Chouech Es Saida, nie wypracowano jeszcze rozwiązania pozwalającego na wznowienie działalności pola, ale Sernius współpracuje z władzami Tunezji nad uzgodnieniem warunków jego ponownego uruchomienia, które uwzględniałoby zabezpieczenie, aby problemy społeczne nie zakłócały działalności pola.

"Ponowne uruchomienie pola będzie obejmowało program nakładów na wymianę elektrycznej pompy wgłębnej dla odwiertów CS-3 i CS-1" - podano także.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)