Bowim przygląda się możliwym przejęciom w obszarze sprzedaży detalicznejWarszawa, 10.08.2018 (ISBnews) - Bowim przygląda się możliwościom akwizycji, które pozwoliłyby rozwinąć sprzedaż do klientów detalicznych, poinformował ISBnews wiceprezes Jacek Rożek. Jednocześnie rozważana jest budowa nowych obiektów.

"Spółka przygląda się kilku podmiotom. W tej chwili skupiamy się bardziej na możliwościach akwizycji, ale nie zaniedbujemy inwestycji typu greenfield. Tam, gdzie mamy oddziały i grunty, robione są symulacje odnośnie budowania obiektów, które mogłyby posłużyć również obsłudze klientów detalicznych" - powiedział Rożek w rozmowie z ISBnews.

Regionem, na którym skupia się zainteresowanie Bowimu akwizycjami jest przede wszystkim Wielkopolska.

"Perspektywa czasowa, w której chcielibyśmy je zrealizować to kolejny rok" - dodał wiceprezes, wskazując również, iż kluczowym z perspektywy rozwoju obszaru detalicznego działaniem była budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Rzeszowie dla spółki Bowim Podkarpacie, która została już ukończona.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)