Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała w mediach społecznościowych film pochodzący z profilu wolne-media.pl, na którym widać, jak podczas sobotnich obchodów Dnia Weterana na placu Piłsudskiego w Warszawie spoliczkowano jedną z protestujących. Na placu zgromadziła się grupa demonstrantów, którzy krzyczeli hasło "konstytucja". W pewnym momencie do barierek, przy których stali, podeszła kobieta i spoliczkowała jedną z protestujących, mówiąc: "zamknij się, głupia babo". Na nagraniu widać, jak zgromadzone osoby proszą o interwencję Żandarmerii Wojskowej.

Kobieta, która spoliczkowała przedstawicielkę Obywateli RP, to pełnomocnik wojewody dolnośląskiego. Według nieoficjalnych informacji chodzi o Dominikę Arendt-Wittchen. "Pełnomocnik złożył dziś rezygnację" – powiedział PAP wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Dodał, że wczorajsze uroczystości z udziałem kombatantów i uczestników walk w czasie II wojny światowej miały wyjątkowym charakter. „Dlatego werbalne zakłócanie wydarzeń było nie na miejscu. Jednocześnie chcę podkreślić, że sposób reakcji na takie zachowanie ocieniam jak najbardziej negatywnie” - powiedział Hreniak.

Szef MSWiA Joachim Brudziński również potępił "agresję fizyczną", jednak wskazał też na wcześniejsze agresywne zachowanie protestującej. "Absolutnie potępiam spoliczkowanie zakłócającej (po raz kolejny) uroczystości państwowe agresywnej Pani. Osoba która uderzyła przedstawicielkę #ObywateliRP została wylegitymowana przez @PolskaPolicja. Odpowiedzią na agresję werbalną nie może być agresja fizyczna" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

>>> Czytaj też: Wiemy, kim jest kobieta, która spoliczkowała działaczkę Obywateli RP podczas Dnia Weterana w Warszawie