Ryanair uruchomi 17 nowych tras z Polski w sezonie letnim 2019Warszawa, 05.09.2018 (ISBnews) - Ryanair uruchomi w 2019 roku 17 nowych tras w sezonie letnim z Polski, podał przewoźnik. Pojawią się także dodatkowe samoloty w bazach w Modlinie i Krakowie.

"Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia. Na 13 polskich lotniskach Ryanair obsłuży łącznie 12,5 miliona pasażerów, oferując loty w najniższych cenach. Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce, przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy" - powiedział prezes Ryanaira Michael O'Leary, cytowany w komunikacie.

Zapowiedział też, że Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co przyczyni się do powstania 2.250 nowych miejsc pracy.

"Niestety wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska, aby mogło ono skutecznie konkurować z drogim lotniskiem Chopina" - dodał prezes.

Rozkład lotów z Polski na lato 2019:

- 2 dodatkowe samoloty w bazach w Modlinie i Krakowie (inwestycja 200 mln dolarów)
- 210 tras łącznie
- 17 nowych tras na lato 2019:
o Warszawa Modlin - Amman, Kijów, Lwów, Marsylia
o Bydgoszcz - Glasgow P. i Kijów
o Gdańsk - Barcelona i Kijów
o Kraków - Amman, Bordeaux, Hamburg, Kijów i Lwów
o Poznań - Cork, Kijów i Sztokholm
o Wrocław - Kijów
• 12,5 mln pasażerów rocznie (+4%)
• Ponad 9,000 miejsc pracy, podano także.

Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach.

(ISBnews)