Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego w produkcji od stycznia 2019 r.


Warszawa, 06.09.2018 (ISBnews) - Zarząd grupy Colian zdecydował o całkowitym zaprzestaniu stosowania w produkcji jaj pochodzących z chowu klatkowego. Zmiany wejdą od 1 stycznia 2019 r, i obejmą wszystkie produkty, zawierające w składzie surowce jajeczne, podała spółka.
"Decyzja o rezygnacji ze stosowania jaj i produktów jajecznych (masy jajowej i proszku jajecznego) pochodzących z chowu klatkowego została podyktowana troską o dobrostan zwierząt oraz celem propagowania wśród konsumentów świadomego wybierania produktów z odpowiedzialnych źródeł" - czytamy w komunikacie.
Postanowienie zarządu wejdzie w życie już na początku 2019 roku, a decyzja ma wymiar nie tylko biznesowy, podkreślono.
"Firma chce być liderem spełniającym wysokie standardy produkcji i oczekiwania świadomych konsumentów.To kolejny krok na drodze do realizacji tego celu i przykład dla innych producentów, że dobre zmiany warto wprowadzać w życie od razu" - czytamy dalej.
Grupa kapitałowa Colian Holding S.A. osiągnęła pozycję jednego z największych producentów na polskim rynku słodyczy, dzięki akwizycjom i rozbudowie portfolio marek. Zdobyła również silną pozycję na rynku przypraw oraz napojów. Spółka jest notowana na GPW od 1995 r.
(ISBnews)