Schetyna pytany w piątek w Radiu Zet o doniesienia medialne, według których Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy - "nie jest dostatecznie zmotywowany" do wyborów samorządowych, ponieważ "marzy mu się Parlament Europejski", odpowiedział, że "to jest bzdura".

"Widzę tych PiS-owskich działaczy, a później dziennikarzy, którzy zaczynają się zastanawiać, że Trzaskowski chce się wycofać z wyścigu prezydenckiego, to oznacza tylko tyle, że Jaki (kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki - PAP) ma rzeczywiście problem i PiS ma problem w Warszawie" - powiedział Schetyna.

Jak dodał "kompromitująca, dosyć już brudna kampania przeciwko Trzaskowskiemu, obietnice Jakiego, które kompromitują jego samego i całą formację PiS-owską pokazują, że Trzaskowski bardzo konsekwentnie, dzień po dniu idzie w kierunku zwycięstwa w Warszawie". "Jak widzę ten atak na niego, to wiem, że ci, którzy mu źle życzą denerwują się i tak powinno być" - stwierdził.

Dopytywany, czy Trzaskowski wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jeśli przegra w wyborach samorządowych, szef PO odpowiedział: "Trzaskowski nie przegra". "Nie rozmawiałem z nim ani słowa (...) w sprawach kandydowania, listy do Parlamentu Europejskiego" - podkreślił.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.