Wielka kolejka z Indii do Warszawy. Polskę może zalać fala pracowników z Azji

9 września 2018, 20:15 | Aktualizacja: 27.09.2018, 10:34
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
New Delhi, Indie

New Delhi, Indieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Prashanth Vishwanathan

Nawet 25 tys. osób może oczekiwać na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (90)

  • sylwus(2018-09-27 23:57) Zgłoś naruszenie 02

    O ile pamietam ze szkoly to Kazimierz rowniez budowal Polske w oparciu o imigrantow. Wiec jesli bedziemy przyjmowac najlepszych to moze nie bedzie tak zle

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-09-24 13:17) Zgłoś naruszenie 84

    "Banglijczycy"? LOL. Ciekawe co na taką falę zalewu powiedzą "Polskacy". Kto tłumaczy te artykuły? Nawet Tłumacz Google poradziłby sobie lepiej. Co do Hindusów w Polsce to im współczuję, bo dla przeciętnego polskiego "patrioty" nie różnią się od Arabów (ci jaśniejsi) lub Murzynów (ci z południa). A tak w ogóle to dobrze, że przyjeżdżają. Ponoć polski rząd mocno rozbudowuje też ambasadę w Manili, bo chce ściągnąć kilkadziesiąt tysięcy Filipińczyków (głównie pewnie dlatego, że to chrześcijanie, LOL). Na próżno jednak szukać takich "szczegółów" w oficjalnych wypowiedziach polityków PiS-u, nie mówiąc nawet o kampanii wyborczej. Temat tabu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kopikop(2018-09-17 10:50) Zgłoś naruszenie 90

    Zamknąć Ambasadę w New Dehli!!! I odwołać natychmiast tych "polskich" kretów indyzujących Polskę!!! PiS

    Odpowiedz
  • Zbigniew(2018-09-15 03:39) Zgłoś naruszenie 70

    Powariowali w tym rządzie czy co, uchowaj Boże przed wpuszczaniem Azjatów bez wyznaczonego terminu wyjazdu! Pracownika można zwolnić, ale zasiedziałego człowieka z rodziną nie wysiedlisz, mniejszość pozostaje i bardzo szybko się rozrasta, rozwija swoją religię i buduje swoje dzielnice! Tego nie chcemy za żadną cenę! Nie musimy ciągle bić rekordów wzrostu PKB, większą wartością jest spokojne, bezpieczne życie wśród swoich!!! Mądre państwa selekcjonują chętnych, dobierają tych z gwarancją wtapiania się w nasze społeczeństwo, tych co nauczyli się polskiego hymnu i podstawowej wiedzy o historii i kulturze przyjmującego narodu, Bądźmy mądrzy przed szkodą, mądrzejsi od Angeli Merkej, Ewy Kopacz czy Roży Thun i obu Stuhrów

    Odpowiedz
  • pracownik(2018-09-13 09:49) Zgłoś naruszenie 10

    Jest bardzo prosty sposób by cele występowania o pozwolenie na pracę zostały jasno określone - pozwolenie powinno dotyczyć pracy U DANEGO PRACODAWCY, jeśli po przyjeździe do Polski "coś nie pasuje" - pracownik ma np 2 tygodnie na powrót do kraju pochodzenia - lub jest deportowany - i sprawa była by załatwiona od ręki. Teraz pozwolenie jest czasowe, lecz bez wskazania pracodawcy - co jest błędem, gdyż pracownik po przylocie do polski robi co chce gdzie chce - pracodawca nie ma nic do gadania.

    Odpowiedz
  • obuwatel domniemany(2018-09-13 09:44) Zgłoś naruszenie 04

    Jedno co mnie śmieszy w tym całym szumie medialnym - to totalne NIEWIDZENIE istoty rzeczy o której niby jest artykuł. Mieliśmy już hasła o tum jak to wschodni sąsiedzi zastąpią polaków na wolnych miejscach u pracodawców ... i co - I NIC ... OWSZEM - wschodni sąsiedzi - o ile ich kraj nie jest w UE chętnie występują o zgodę na podjęcie pracy w Polsce - lecz gdy ją otrzymają - jadą "dalej" na zachód, gdyż zgoda na pracę w Polsce automatycznie jest zgodą na pracę w całej UE, a nie czarujmy się - na zachód od nas PENSJE nie są na poziomie Polski ... Tak było z pielęgniarkami, budowlańcami czy każdą inną branżą... choćby sadowniczą czy owocową... Fakt, że hindusi występują o zgodę na pracę w Polsce - nie znaczy że nagle 200 milionów hindusów zacznie w Polsce pracować ... ale by do tego wniosku "dojść" trzeba myśleć ...

    Odpowiedz
  • Adams(2018-09-10 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Imigrant imigrantowi nierówny. Nie wszyscy są źli. To zależy od wyznania. Dla wszystkich muzułmanów kategoryczny zakaz wjazdu do Polski.

    Odpowiedz
  • NO more pis(2018-09-10 22:14) Zgłoś naruszenie 100

    W Polsce związki walczą wzrost o pensji minimalnej a kłamczuszek mateuszek szykuje desant taniej siły roboczej z Azji. Oby was odsunęli od rządzenia i już w te wybory!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • NO more pis.(2018-09-10 22:10) Zgłoś naruszenie 90

    Pis wbił nóż w plecy Polskim pracownikom i teraz kręci ostrzem. Ukraińców jest już tylu ilu Polaków wyemigrowało, jak maja wrócić i po co? Pensje nie rosna bo pracodawcy straszą Polaków zatrudnianiem Ukraińców. Dziś w biurze pracy pensja 2100 zł brutto to norma w Polsce!

    Odpowiedz
  • Passenger(2018-09-10 21:42) Zgłoś naruszenie 90

    Jak by nie rozdawali wiz na prawo i lewo, bez weryfikacji, to by nie składali wniosków. PiS oszukał wyborców, nie różni się niczym od PO!!!

    Odpowiedz
  • Czy...(2018-09-10 19:59) Zgłoś naruszenie 130

    Czy od sprowadzanych imigrantow z Azji wymaga sie jakis kwalifikacji potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami i do jakiego typu prac i w jakich dziedzinac? Czy zglasza sie kazdy kto chce w mysl zasady: pracowac kazdy moze troche lepiej lub gorzej. Na jakich warunkach sa oni sprowadzani do Polski? Na kontrakt okresowy, czy na stale ze wszystkimi krewnymi w przyszlosci?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Roksana(2018-09-10 18:04) Zgłoś naruszenie 70

    Nepalczycy potraktowali polską wizę jako przepustkę do Portugalii. Firma, z którą współpracuję została ofiarą tego systemu. Nepalczycy nie nadają się do pracy. Chcą jedynie przedostać się dalej. Często albo nie docierają do polskiego pracodawcy albo są tylko na chwilę. Nie chcą dostosować się do zasad panujących w przedsiębiorstwie np do pracy na zmiany, nie szanują cudzej własnością- nie sprzatają po sobie. Odradzam zatrudniania pracowników z Nepalu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PRACOWAŁEM Z HINDUSAMI(2018-09-10 17:14) Zgłoś naruszenie 1728

    Pracowałem z Hindusami w duzej miedzynarodowej instytucji finansowej w Stolicy. Wydzierali się jeden na drugiego, jak by się mieli zaraz pozabijać, przemoc fizyczna wewnatrz zespołu nie należała do rzadkości. W łazience po 16tej zawsze było narozlewane pełno wody, bo czesto myli stopy w umywalkach, ci niżsi (nie należa do naradu gigantów) z racji że nie dostawali stopami do umywalek, myli je w kiblach. Do kuchni po 14tej nie można było wejśc taki intensywny zapach roznych dziwnych potraw się tam unosił. Smietnik na biurkach był najmniejszym problemem. Oczywiscie robota nigdy nie była zrobiona. Jesli tak wyglądala kultura w banku to ja wole wiedzieć jak wyglada kultura przecietnych obywateli indii

    Odpowiedz
  • CZYŚCIOCH Z GANGESU(2018-09-10 16:53) Zgłoś naruszenie 1204

    Analfabeci z Dalekigo wschodu nas ubogacą! Eksperci ds transportu (rikszą) bezkonkurencyjni w ubereatsie! Wszędzie i o kazdej porze, dostarczą jedzenie za 20gr/kilometr. Bakteria New Dehli od firmy Gratis! Nadchodzi nowość! Kasty żebracze na rynku pracy! III świat nad Wisłą! Ciekawe czy będa sie "obmywali i defekowali jak u siebie bezposrednio do rzeki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Camilus(2018-09-10 16:52) Zgłoś naruszenie 22

    Pracowałem z Nepalczykami za granicą,bardzo pracowici ułożeni i pogodni ludzie co jest dla mnie pewnym fenomenem ponieważ mają 16 razy niższe PKB od naszego a są zupełnie inni niż my pisząc to najpewniej otrzymam czerwone łapki no ale prawda jest taka że Polacy mają wiecznie z czymś problem w swojej głowie a narzekanie to dla nas codzienności bez której nie potrafimy się obejść.Natomast Nepalczykami zupełnie odwrotnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tak będzie(2018-09-10 13:58) Zgłoś naruszenie 23

    Przyjadą do PL a potem uciekną do Anglii :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ABC(2018-09-10 13:55) Zgłoś naruszenie 50

    Zachodnie korporacje inwestując w Polsce miały tworzyć miejsca pracy dla Polaków, a nie dla Azjatów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Uwe(2018-09-10 13:53) Zgłoś naruszenie 10

    Do politykow: nie chcemy uchodźców, chcemy iść w tym samym kierunku co Japonia, rozumiecie? Za tworzenie dobrobytu odpowiadają dobrze płatne stanowiska z zakresu hi-tec (AI, ŻE Blockchain, drony, itp) Tymczasem polska staje się tania montownia (najniższe place w UE) z "tanimi" beżowym pracownikami z destruktywna ideologia. Gdzie są w Polsce właściwy ekosystem czy choćby fundusze inwestycyjne dla przeciętnego Kowalskiego, co chciałby cześć swoich oszczędności zainwestować w spółki z zakresu nowych technologii?

    Odpowiedz
  • pytanie(2018-09-10 13:15) Zgłoś naruszenie 502

    Teraz ich sciagaja , bo Zachód przerabia , montuje oraz pakuje w PL , a co bedzie jak sie przeniesie? Co bedzie jak nastąpi spowolnienie, gdzie będą pracowali ci ludzie?

    Odpowiedz
  • Jurek M(2018-09-10 13:13) Zgłoś naruszenie 150214

    Przyjedzie do Polski tylko tylu imigrantów ile potrzebuje przemysł, bo wszystko jest pod kontrolą ! Azjaci to porządni ludzie szczególnie z Indii, oraz są to pracowici ludzie !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz