Jak pisze portal wnp.pl, Energetyczne Centrum było jednym z pierwszych niezależnych sprzedawców energii w Polsce. Firma zaczęła sprzedaż energii elektrycznej w 2011 roku. z usług firmy korzystało ponad 200 tys. klientów indywidualnych i firm.

Według oświadczenia opublikowanego na stronie firmy klienci zachowają ciągłość dostaw prądu dzięki umowom z dostawcą rezerwowym na ich terenie.

Energetyczne Centrum wystawi rozliczenie końcowe za energię elektryczną zużytą do 10 września 2018 r. na podstawie przekazanych danych pomiarowych od operatora systemu dystrybucyjnego. Rachunki za energię elektryczną zużytą od 11 września 2018 r. klienci otrzymają od sprzedawcy rezerwowego.

- Ceny sprzedaży rezerwowej mogą być wyższe od cen dotychczasowych, dlatego celem minimalizacji kosztów prosimy o wybór i podpisanie umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej – zaznacza firma w oświadczeniu. – Szanowni klienci, jak najszybciej powinni państwo dokonać wyboru nowego sprzedawcy energii elektrycznej – podkreśla Energetyczne Centrum.

Wcześniej o zakończeniu sprzedaży prądu poinformowała Energia dla Firm, niezależny sprzedawca tego samego właściciela.

>>> Polecamy: PiS przeszarżował. Farmy wiatrowe dostaną ogromny zwrot podatku?