Warszawa, 16.10.2018 (ISBnews) - Grupa rolnicza IMC zakończyła w ubiegłym tygodniu zbiory soi z wydajnością na poziomie 3 t/ha, czyli o 30% większą r/r. 29 września spółka podsumowała żniwa słonecznika, którego wydajność sięgnęła 3,5 t/ha i była o 21% lepsza niż przed rokiem.
W gospodarstwach IMC zebrano w sumie 32,2 tys. ton soi z powierzchni 10,7 tys. ha. Wyniki żniw tej uprawy były o 20% lepsze niż średnia wydajność na Ukrainie. W przypadku słonecznika areał wyniósł 23,7 tys. ha, z których zebrano 82,5 tys. ton rośliny oleistej. Wydajność uprawy była 1,5 razy większa niż średnia krajowa, podano w komunikacie.
"Obecny sezon z punktu widzenia żniw roślin oleistych można jednoznacznie uznać za udany, a wyniki są dla nas w pełni zadowalające. Wysoka wydajność jest potwierdzeniem prawidłowej technologii stosowanej w uprawie roślin oleistych. Bazuje ona na wykorzystaniu wysokojakościowych gatunków i hybryd zagranicznych selekcji; intensywnym systemie odżywiania i wysokich standardach programu ochrony roślin. Dodatkowo nasza spółka aktywnie wdraża elementy rolnictwa precyzyjnego, które pozwalają efektywnie wykorzystać każdego zainwestowanego dolara. Jednym z czynników decydujących o sukcesie są nasi współpracownicy, czyli zespół złożony z profesjonalistów skoncentrowanych na zwiększaniu efektywności" - skomentował dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierzichowskij, cytowany w materiale.
IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka.
(ISBnews)