"W tej chwili z całego programu mamy zakończone 44 odcinki realizacyjne na kwotę 19,1 mld zł. W realizacji znajduje się 115 odcinków dróg o wartości 60 mld zł i długości prawie 1,5 tys. km. W przetargach znajduje się 11 zadań o wartości 7,5 mld zł i długości 145 km. Na przetarg oczekują zadania o wartości 48 mld zł" - powiedział Chodkiewicz.

Rada Ministrów zwiększyła w połowie ubiegłego roku do 135 mld zł ze 107 mld zł limit finansowy na program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 r.

Wiceminister zapewnił w poniedziałek w Sejmie, że w programie budowy dróg krajowych wszystkie zadania, które są ujęte w planie budowy dróg mają zapewnione finansowanie prac przygotowawczych w ramach budżetu państwa i finansowanie realizacji w ramach krajowego funduszu dróg.

"Cały czas Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych kontrolujemy poziom cen. Ten poziom cen jest cały czas poniżej kosztorysów inwestorskich. Oczywiście jak to będzie wyglądało dalej, tego nie wiem" - powiedział wiceszef resortu infrastruktury.

>>> Czytaj też: Analityk S&P: Polska jest jedną z 4 czy 5 gospodarek w Europie, która wypracowuje nadwyżki