Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2018 roku wyniósł 172,9 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami. Analitycy oceniają, że wyniki banku są neutralne, jednak rynkowy konsensus wyników banku w całym 2018 roku może być zbyt ambitny.

Zysk EBITDA grupy Cyfrowego Polsatu wyniósł w trzecim kwartale 920 mln zł i był o 2,2 proc. wyższy od średniej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes. W przypadku telekomów niewielka różnica wobec konsensusu może wywołać istotną zmianę kursu - oceniają analitycy. Eksperci pozytywnie oceniają dane o liczbie nowych usług świadczonych przez grupę oraz wypracowane przez Cyfrowy Polsat przepływy operacyjne.

Zysk netto grupy Energa, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w trzecim kwartale 2018 roku 122 mln zł wobec 68 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Kurs PGNiG zwyżkuje o 0,9 proc. Spółka zawarła wiążącą umowę długoterminową zakupu gazu LNG z firmą Cheniere Marketing International. Umowa została zawarta na 24 lata - podała spółka w komunikacie.

Kurs Prime Car Management rośnie o 31 proc. do 11,45 zł za akcję. Po środowej sesji PKO Leasing wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Prime Car Management po 11,38 zł za akcję. W ocenie analityków cena może być zaproszeniem do rozmów, bo jest dużo poniżej wewnętrznej wartości spółki. (PAP Biznes)