CD Projekt wypracował w III kwartale 15,5 mln zł zysku netto, o 20 proc. mniej od konsensusu. Zdaniem analityków wyniki producenta gier są niższe od oczekiwań, ale nie powinno to budzić obaw inwestorów, gdyż nie był to istotny dla spółki okres. CD Projekt podał jednak w raporcie, że sprzedaż nowej gry pt. "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" jest niższa od założeń spółki.

PGE potwierdziła, że miała w III kwartale 416 mln zł zysku netto. Spółka podała, że spodziewa się w 2019 r. stabilnego rdr raportowanego wyniku EBITDA w segmentach Energetyki Konwencjonalnej i Obrotu. PGE oczekuje umiarkowanego wzrostu wyników w segmentach Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej.

Inter Cars miał 63,8 mln zł zysku netto w III kwartale, o 9 proc. mniej od konsensusu.

Zysk netto grupy Banku Handlowego w trzecim kwartale 2018 roku spadł do 158,5 mln zł z 171,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 3 proc. niższy od konsensusu.

Zysk netto Pfleiderer w III kwartale był o 33,5 proc. wyższy od oczekiwań, choć na pozostałych poziomach był zbliżony do oczekiwań.

We wtorek po południu KNF podał, że Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych. Podstawą decyzji są zarzuty dotyczące podejrzenia wykonywania przez Idea Bank w okresie od sierpnia 2016 r. do marca 2018 r. czynności związanych z procesem dystrybucji obligacji GetBack bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF.

WIG20 spada o 1,1 proc., mWIG40 zniżkuje o 0,2 proc., sWIG80 rośnie o 0,3 proc., a WIG idzie w dół o 0,8 proc. (PAP Biznes)