Kurs akcji banku spada w środę o godz. 12.00 o 19,6 proc. do 0,41 zł. >>> Czytaj więcej

"Mocny spadek akcji banku jest w mojej ocenie związany tylko i wyłącznie z pojawianiem się, w ostatnich dniach, nazwy banku w medialnych doniesieniach. Fundamentalnie w banku nic się nie dzieje, co uzasadniałoby przecenę naszych akcji. Fundamenty banku są lepsze niż kilka miesięcy temu" - powiedział PAP Biznes Klimczak.

"Sytuacja kapitałowa banku uległa w ostatnich miesiącach znaczącej poprawie. Wiodący akcjonariusz dokapitalizował bank zgodnie z planem ochrony kapitału, a bufory kapitałowe dla banku zostały obniżone. Operacyjnie bank jest bardzo sprawny, każdy kolejny miesiąc ze strony biznesowej jest coraz lepszy. Otwieramy bardzo dużo nowych kont, nasza produkcja kredytów gotówkowych jest bardzo zdrowa" - dodał.

Poinformował, że wdrożenie planu poprawy rentowności banku przebiega zgodnie z harmonogramem.

"Nie mieliśmy żadnych niepokojących sygnałów ze strony nadzorcy" - powiedział Klimczak.

Bank podał, w październiku sprzedaż kredytu gotówkowego osiągnęła poziom ponad 200 mln zł, co jest najlepszym wynikiem na przestrzeni 3 ostatnich lat.

W III kwartale sprzedaż kredytów dla przedsiębiorstw wyniosła ponad 0,5 mld zł, co oznacza blisko 40 proc. wzrost w ujęciu kwartalnym.

We wtorek Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom.

Chrzanowski złożył we wtorek dymisję ze swojego stanowiska, którą premier przyjął.

>> Czytaj też: Leszek Czarnecki utopił szefa KNF. Czy sam ocaleje?