Warszawa, 14.11.2018 (ISBnews) - Module Technologies (dawniej LS Tech-Homes) w ramach realizacji nowej strategii rozwoju zamierza skoncentrować się na generalnym wykonawstwie budownictwa modułowego (3D) oraz (2D) z wykorzystaniem technologii BBS (CLT), podała spółka. Spółka chce również kontynuować realizację inwestycji w oparciu o dotychczasowe doświadczenie zdobyte w technologii SIP.

"Module Technologies będzie się zajmować generalnym wykonawstwem, prefabrykacją oraz produkcją modułów (2D) i (3D) w technologii BBS (CLT). Technologia ta posiada bardzo wiele zalet, do których można zaliczyć przede wszystkim jej wysoką izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Jest ona również technologią umożliwiającą czyste, suche, proste i szybkie wznoszenie obiektów z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów budowlanych (2D) lub gotowych modułów (3D)" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Module Technologies zamierza wykorzystać równoległy rozwój dwóch segmentów biznesowych (CLT oraz SIP) do osiągania coraz silniejszej pozycji rynkowej spółki, podano również.

"Technologia BBS (CLT) jest krokiem milowym w wykorzystaniu tradycyjnego materiału, jakim jest drewno, w budowie mieszkalnictwa wielokondygnacyjnego. Walory tego materiału powodują, że drewno przeżywa swoisty renesans, dołączając do ścisłej czołówki nowoczesnych technologii budowlanych. Uzyskujemy tym samym niespotykany dotychczas efekt synergii użycia ekologicznego materiału, połączonego z wytrzymałością oraz najwyższą jakością i precyzją montażu. Uważam osobiście, że BBS (CLT) to cicha rewolucja w budownictwie mieszkaniowym" - skomentował prezes Mirosław Pasieka, cytowany w komunikacie.

W październiku br. spółka przeprowadziła rebranding, którego efektem była zmiana nazwy z LS Tech-Homes na Module Technologies w połączeniu z nową identyfikacją wizualną, będącą filarem do zakomunikowania nowego kierunku strategicznego rozwoju spółki. Nadrzędnym celem rebrandingu jest dążenie do wzmocnienia koncentracji działań spółki w obszarze generalnego wykonawstwa, jak i podwykonawstwa, dla realizacji inwestycji budownictwa modułowego w dwóch technologiach: BBS (CLT), dedykowanej dla budynków wielokondygnacyjnych, oraz SIP, dedykowanej do realizacji mniejszych obiektów, wskazano także.

"Module Technologies S.A. podpisała w październiku 2018 r. umowę z RIM Investment Sp. z o.o. S.K.A. na zaprojektowanie i generalne wykonanie inwestycji 'DuoVita Smart Apartments' w Wiśle. Elementami tej inwestycji będzie budowa kompleksu apartamentów wraz z infrastrukturą komercyjną, a przewidywana wartość jej wykonania przez Module Technologies S.A. wyniesie ok. 50 mln zł netto. Spółka podpisała także w ostatnim czasie porozumienia (LOI) z niemieckimi inwestorami na generalne wykonawstwo dwóch projektów, o wartości odpowiednio: 42,4 mln euro oraz 45,5 mln euro. Obie inwestycje zgodnie z nowym kierunkiem rozwoju spółki zostaną wykonane w technologii modułowej z użyciem płyty BBS (CLT)" - podsumowano.

Module Technologies S.A. (poprzednio LS Tech-Homes S.A.) jest spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. i specjalizowała się dotychczas w produkcji na rynek europejski paneli kompozytowych w technologii SIP, które były wykorzystywane do budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz obiektów przemysłowych.

(ISBnews)