PZU chce wypłacić wyższą r: r dywidendę na akcję z zysku za 2018 r.Warszawa, 15.11.2018 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) chciałby wypłacić za 2018 rok dywidendę na akcję wyższą, niż za 2017 rok, wynika ze słów prezesa Pawła Surówki.

"To nie jest ten moment, kiedy chcemy dać informacje na temat dywidendy, bo rok się nie zakończył. Będziemy trzymali się naszej polityki dywidendowej. Będziemy się starali, aby w złotówkach ta dywidenda z roku na rok rosła. Na dziś nie widzimy żadnych większych powodów, by powiedzieć, że tej obietnicy nie dotrzymamy" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

W czerwcu br. akcjonariusze PZU zdecydowali o przeznaczeniu 2 158,81 mln zł z zysku za 2017 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 2,5 zł na akcję. W czerwcu ub.r. akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu 1 208,93 mln zł z zysku za 2016 rok na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 1,4 zł na akcję.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)