- Getin Noble Bank i Idea Bank funkcjonują bez zakłóceń, a NBP jest gotowy zapewnić obu bankom płynność w razie potrzeby - powiedzieli w poniedziałek na briefingu prasowym przedstawiciele Ministerstwa Finansów i NBP.

- Wszystkie instytucje wchodzące w skład Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) potwierdziły, że system finansowy jest stabilny - napisano w komunikacie KSF, zwołanym w trybie kryzysowym. Getin Noble Bank oraz Idea Bank poinformowały KSF, że oba banki na bieżąco regulują zobowiązania wobec klientów.

- Działalność operacyjna Idea Banku przebiega bez zakłóceń, bank realizuje wyznaczone wcześniej cele biznesowe - poinformował PAP Biznes Jerzy Pruski, p.o. prezesa Idea Banku.

- Portfel zamówień Comarchu na 2019 rok jest obecnie o kilkanaście proc. wyższy, niż wynosiła rok temu wartość zamówień na 2018 rok - poinformował wiceprezes Konrad Tarański. Podobną dynamikę grupa notuje w przypadku czwartego kwartału.

- Braster podpisał z chińską firmą Kontrue (Shenzhen) Technology umowę dotyczącą wprowadzania systemu Braster oraz Braster Pro na rynek chiński - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie. Proces związany z rejestracją i rozpoczęciem sprzedaży urządzeń na rynku chińskim ma potrwać minimum rok.

- Akcjonariusze PGS Software zdecydują o upoważnieniu zarządu do nabycia akcji własnych spółki w celu ich umorzenia - wynika z projektów uchwał na NWZ, zwołanego na 18 grudnia.

- Kurs akcji Pointpack .pl wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 7,56 proc. do 19,36 zł.

- Sunex chce utrzymać tempo wzrostu przychodów przez przynajmniej dwa lata - podała spółka w komunikacie prasowym. Po trzech kwartałach Sunex zanotował 43,7 mln zł sprzedaży, co oznacza wzrost o 38,5 proc. rdr.

- Konsorcjum Stali skupiło 738.925 akcji własnych, stanowiących 12,5 proc. kapitału zakładowego, za 19,2 mln zł. Spółka rozważy przyjęcie kolejnego programu skupu akcji własnych, który to mógłby być potencjalnie przeprowadzony w 2019 lub 2020 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Amica, której skonsolidowane przychody po trzech kwartałach 2018 roku wzrosły o 10 proc. do 2,09 mld zł, liczy na przekroczenie 3 mld zł rocznych przychodów w bieżącym roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Ursus zarejestrował w okresie styczeń-październik 301 nowych ciągników rolniczych, o 50,2 proc. mniej rdr - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

- Wielton w okresie styczeń-październik 2018 roku zarejestrował 3.454 nowe przyczepy i naczepy, o 5,3 proc. więcej rdr - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- Grupa Azoty Puławy przedłuża do końca '23 umowę z Bogdanką na dostawę i sprzedaż węgla energetycznego - podały Puławy w komunikacie. Szacunkowa wartość umowy to 1.543 mln zł netto.

- LC Corp podejmie działania zmierzające do zmiany nazwy spółki - poinformował deweloper w komunikacie. Jak podano, uzasadnieniem zmiany nazwy jest ochrona wizerunku i interesu spółki poprzez "wyraźne" oddzielenie tożsamości korporacyjnej od jej byłego większościowego akcjonariusza.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================