Qumak zwolni do 217 osób w związku z wnioskiem o ogłoszenie upadłościWarszawa, 20.11.2018 (ISBnews) - Qumak zdecydował o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w związku z decyzją o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, podała spółka. Planowane jest zwolnienie nie więcej niż 217 osób.

"Zarząd spółki Qumak S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w Qumak S.A. w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w związku z decyzją o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki" - czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie umów o pracę planowane jest w okresie od 26 listopada 2018 roku i dotyczyć będzie grupy pracowników nie większej niż 217 osób, podano także.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)