InPost wprowadził elektryczne samochody dostawcze, do 2020 będzie to 30% floty


Warszawa, 21.11.2018 (ISBnews) - InPost wprowadził elektryczne samochody dostawcze, podała spółka. Pierwsze dostawy do Paczkomatów InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30% floty InPost będą stanowić samochody elektryczne.
"Od lat dostawy Paczkomatów InPost ograniczają zanieczyszczenia w dużych miastach. Dostawcą obecnie używanych samochodów elektrycznych jest Nissan, ale nie będziemy się ograniczać do tylko jednego producenta. Jest to kolejne ekologiczne rozwiązanie InPostu - do Paczkomatów InPost jeden kurier i jeden samochód dostarcza nawet 100 przesyłek, a w przypadku tradycyjnych kurierów byłoby to 100 kursów samochodem po mieście" - powiedział prezes InPost Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.
Do obecnego szczytu InPost przygotowywał się przez cały rok, intensywnie inwestując przede wszystkim w rozwój sieci Paczkomatów InPost, których obecnie w całej Polsce jest już 4 300 - o 1 500 więcej niż rok wcześniej, podkreśliła spółka.
"Mimo, że nadal intensywnie rekrutujemy pracowników, to do szczytu paczkowego czujemy się dobrze przygotowani. Zatrudniliśmy dodatkowo 1 000 kurierów wraz z samochodami kurierskimi oraz 100 dodatkowych TIR-ów, które będą wozić przesyłki tak, aby wszystkie dotarły przed świętami" - podkreślił Brzoska.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.
(ISBnews)