JSW finalizuje prace nad ok. 750 mln zł finansowania z konsorcjum bankówWarszawa, 23.11.2018 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) finalizuje prace nad ok. 750 mln zł finansowania z konsorcjum banków i 250 mln zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), poinformował prezes Daniel Ozon.

"Z jednej strony, rozważaliśmy emisję obligację na rynku amerykańskim, z drugiej - ścieżkę refinansowania z bankami w Polsce. Po rozmowach z właścicielem większościowym podjęliśmy decyzję, że będziemy teraz finalizować prace z polskimi bankami" - powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

Dodał, że banki są już po posiedzeniach komitetów kredytowych i trwają prace nad dokumentacją z konsorcjum banków.

W skład konsorcjum wchodzą: PKO Bank Polski, Bank Pekao, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) oraz Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP).

"Konsorcjum zapewni ok. 750 mln zł. Jest to finansowanie średnioterminowe 7-letnie, związane z finansowaniem kapitału obrotowego i akwizycją PBSz" - wskazał prezes.

"Jesteśmy też po komitecie kredytowym w EBI w kwestii finansowania na 8 lat w wysokości 250 mln zł na inwestycje środowiskowe" - powiedział także Ozon.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)