JSW liczy na sfinalizowanie przejęcia PBSz w I kw. 2019 r.Warszawa, 23.11.2018 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że przedłuży rozmowy w sprawie przejęcia Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) i zamknie transakcję prawdopodobnie w I kw., poinformował prezes Daniel Ozon.

"Jesteśmy związani umową do 4 grudnia i planujemy przedłużyć rozmowy o kolejny okres. Muszą one uzyskać zgodę naszego właściciela większościowego na walnym zgromadzeniu" - powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

"Kilka elementów próbujemy uszczegółowić" - dodał.

Zdaniem zarządu, przejęcie to kluczowy element pozwalający odbudować zarówno "niezrobione metry" wyrobisk, szczególnie, że kryzys lat poprzednich mocno ograniczył rynek firm zewnętrznych.

"PBSz ma unikalne zdolności projektowania budowy szybów, a, co jest istotne, w ostatnich latach rozwinął kompetencje robót poziomych, na których nam istotnie zależy" - podkreślił prezes.

"Jeśłi te wszystkie szczegóły wyczyścimy, to będziemy składali wniosek do UOKiK i pracowali nad zamknięciem transakcji W I kwartale jest szansa tę transakcję zamknąć" - wskazał także Ozon.

Zapytany o kluczową kwestię do uzgodnienia w tej sprawie, prezes odpowiedział: "To jest kwestia uzyskania zgody właściciela większościowego w zakresie ceny".

W połowie października JSW zawarła z Primetech (dawnym Kopeksem) aneks do term sheet, wydłużający czas na uzgodnienie umowy sprzedaży PBSz do 4 grudnia br. Pierwotny termin, wynoszący 3 miesiące od daty podpisania term sheet, został przedłużony ze względu na trwające w dalszym ciągu negocjacje oraz poziom skomplikowania i złożoności całej transakcji, wyjaśniono.

W połowie lipca r. JSW podpisała z Kopeksem oraz PBSz dokument (tzw. term sheet) obejmujący podstawowe warunki transakcji zakupu przez JSW pakietu 95,01% akcji PBSz.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)