W styczniu 2019 sklepy będą otwarte już tylko w jedną niedzielę miesiąca. W nadchodzącym roku zakaz handlu zostanie bowiem znacząco rozszerzony. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobisz niedzielne zakupy.

W styczniu 2019 zakaz handlu obejmie aż na trzy niedziele miesiąca. Sklepy i galerie handlowe będą otwarte jedynie w ostatnią z nich, tj. 27 stycznia.

Stopniowe zaostrzanie zakazu handlu w niedzielę stanowi efekt realizacji zapisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 roku. W 2019 sklepy będą zamknięte przez łącznie 48 dni. Z kolei rok później niedzielne zakupy będzie można zrobić jedynie w: dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę przed Wielkanocą oraz w cztery dodatkowe niedziele pracujące w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Wyjątki od tej reguły nadal stanowić będą m.in: stacje benzynowe, małe osiedlowe sklepy, piekarnie, lodziarnie, cukiernie, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami, które mogą działać w niedzielę. Handel on-line również będzie funkcjonował bez żadnych ograniczeń.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy nie obowiązuje zakaz handlu w niedziele? [KALENDARZ DO POBRANIA]