Airway Medix zainicjował rozmowy z potencjalnymi partnerami strategicznymi


Warszawa, 27.11.2018 (ISBnews) - Airway Medix zainicjował rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami strategicznymi podczas targów Medica, z których część zainteresowana jest zarówno produktem Oral Care (OC), jak i Cuff Pressure Regulator (CPR), podała spółka. Rozmowy będą kontynuowane podczas kongresu AARC, który odbędzie się w dniach 4-7 grudnia. Dzięki dużemu zainteresowaniu OC i CPR zespół Airway Medix pozyskał też kontakty od podmiotów zainteresowanych dystrybucją tych produktów w blisko 20 krajach.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Airway Medix z Grupy Adiuvo Investments zaprezentuje produkty Oral Care (OC) i Cuff Pressure Regulator (CPR) na trzech kluczowych eventach branżowych o światowym zasięgu. Dwa wydarzenia w USA są przed spółką - w grudniu br. kongres American Association of Respiratory Care (AARC) w Las Vegas, a w lutym przyszłego roku - kongres Society of Critical Care Medicine (SCCM) w San Diego. Zakończyły się natomiast targi Medica w Düsseldorfie (Niemcy), podano.
"Wspomniane trzy najważniejsze wydarzenia branżowe to doskonałe miejsca do prezentacji przewag konkurencyjnych i wyników badań klinicznych produktów Airway Medix, które są najbardziej zaawansowane w procesie komercjalizacji. To również właściwe miejsca na pozyskanie partnerów dystrybucyjnych, budujących wartość dla docelowego nabywcy praw do tych produktów, jak również miejsca do kontynuacji rozmów z potencjalnymi partnerami strategicznymi lub zainicjowania rozmów z nowymi" - wskazała członek zarządu Airway Medix Anna Aranowska-Bablok, cytowana w komunikacie.
Obecnie w rozwijanym portfelu produktowym Airway Medix znajdują się:
- Oral Care (OC) – nowy system czyszczenia jamy ustnej osób unieruchomionych - z szacowaną wartością rynku na poziomie 400-500 mln USD,
- Cuff Pressure Regulator (CPR) - innowacyjne urządzenie umożliwiające upowszechnienie automatycznej optymalizacji ciśnienia w mankiecie utrzymującym rurkę intubacyjną - z szacowaną wartością rynku 250-350 mln USD,
- Laryngeal Mask (LMA) - platforma technologiczna związana z grupą patentów dotyczących m.in. maski laryngologicznej - z szacowaną wartością rynku 400-500 mln USD, podano również.
"Powiększa się portfolio potencjalnych partnerów strategicznych i dystrybutorów, zwiększając rynkową wartość naszych technologii. To ważne, gdyż jesteśmy na ostatniej prostej w procesie monetyzacji OC i CPR. W Las Vegas dodatkowo zaprezentujemy światu naszą nową innowacyjną platformę technologiczną" - dodała Aranowska-Bablok.
Airway Medix z grupy kapitałowej Adiuvo Investments, koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od grudnia 2014 r.
(ISBnews)