Sfinks Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii P na 1 złWarszawa, 28.11.2018 (ISBnews) - Sfinks Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii P na 1 zł za akcję, podała spółka.

"Zarząd spółki działając na podstawie uchwały numer 21 zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 30.06.2017 r. [...], postanawia:
1. Ustala się cenę emisyjną akcji serii P emitowanych na podstawie uchwały zarządu spółki na kwotę 1 zł za jedną akcję serii P. 2. Ustalenie, o którym mowa w ust. 1, zostaje dokonane pod warunkiem zawieszającym wyrażenia zgody przez radę nadzorczą spółki" - czytamy w komunikacie.

Ustala się termin na zawarcie umów o objęciu akcji serii P do dnia 31.12.2018 r., podano także.

Spółka podała 10 października, że zarząd Sfinks Polska podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji 2-6 mln akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w ramach kapitału docelowego. Wcześniej w październiku Sfinks Polska podpisał także nowy aneks do umowy z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), wydłużający termin uregulowania kredytu inwestycyjnego do 31 sierpnia 2028 r. Jednocześnie na bazie aneksu uzgodniono, że Sfinks do końca roku ma podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł.

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)