Aneta Bińkiewicz powołana na prezesa Awbudu


Warszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Aneta Bińkiewicz została powołana na stanowisko prezesa Awbudu, podała spółka.
Aneta Bińkiewicz jest związana z grupą Awbud od 6 listopada 2014 r., najpierw jako członek zarządu Instal Lublin i dyrektor techniczny, a od listopada 2017 r. jako prezes zarządu spółki. Od 1 maja 2016 r. do 28 lutego 2017 r. pełniła także funkcję dyrektora ds. instalacji oraz zakupów centralnych w Awbudzie, następnie od 1 marca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. zajmowała stanowisko dyrektora ds. instalacji sanitarnych, podano.
"W ciągu ponad czterech lat pracy na stanowiskach kierowniczych, najpierw w spółce Awbud, a następnie w zarządzie Instal Lublin pani Aneta Bińkiewicz doskonale poznała specyfikę całej grupy Awbud. Już jako prezes zarządu Instal Lublin w krótkim czasie dokonała bardzo skutecznej reorganizacji tej spółki i w zdecydowany sposób poprawiła jej wyniki finansowe. Dlatego też jestem przekonany, że rozszerzona współpraca z panią Anetą Bińkiewicz będzie korzystna dla całej grupy kapitałowej, a jej efekty będą widoczne już niebawem, śladem Instalu, także w spółce matce" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Awbud Wiesław Cholewa, cytowany w komunikacie.
W osobnym komunikacie Awbud poinformował, że 28 listopada 2018 r. otrzymał pisemne oświadczenie Mariusza Kolwasa o rezygnacji z członkostwa w zarządzie spółki, w tym z funkcji wiceprezesa zarządu, z dniem 28 listopada 2018 r. Przyczyną rezygnacji są powody osobiste.
Awbud to wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w następujących obszarach: budownictwa komercyjnego i ogólnego, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów, realizacji w obszarach ekologii i energetyki, prac instalacyjnych, prac żelbetowych. Od marca 2011 roku firma obecna jest na rynku podstawowym GPW. W 2017 roku grupa uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 199 mln zł. Murapol posiada łącznie 66% akcji Awbudu.
(ISBnews)