Work Service chce zakończyć negocjacje z obligatariuszami do 14 grudniaWarszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Work Service spodziewa się, że negocjacje w kwestii całkowitej restrukturyzacji lub refinansowania obligacji zakończą się w terminie do 14 grudnia br., podała spółka.

Work Service podał też, że do spółki wpłynęły żądania wcześniejszego wykupu obligacji serii Y złożonych przez osoby fizyczne w łącznej liczbie 6 009 sztuk obligacji serii Y, o wartości 1 000 zł każda o łącznej wartości 6 009 000 zł.

"Osoby składające powyższe żądanie jako przyczynę żądania wskazują przypadek naruszenia określony w Warunkach Emisji Obligacji serii Y, tj. kłopoty finansowe emitenta, w związku z którymi emitent rozpoczął negocjacje z wierzycielami z zamiarem zmiany zasad spłaty swojego zadłużenia" - czytamy w komunikacie.

Work Service wskazał, że kontynuuje negocjacje z kluczowymi obligatariuszami serii T, W, Y, o których informował wcześniej. Celem tych negocjacji jest zapewnienie całkowitej restrukturyzacji lub refinansowania obligacji, podkreśliła spółka.

"Do czasu zakończenia tych negocjacji, emitent zobowiązał się do nie spłacania żadnych obligatariuszy celem równego traktowania wierzycieli. W związku z tym emitent złoży zaproszenie do przystąpienia do tych rozmów i proponowanych warunków restrukturyzacji wszystkim obligatariuszom, którzy złoża zadanie wcześniejszego wykupu lub których obligacje nie zostaną wykupione w terminie. emitent spodziewa się, że powyższe rozmowy zakończą się w terminie do 14 grudnia 2018 roku" - napisano w komunikacie.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)