Lewiatan: Firmy boją się zmian w podatkach i wysokich kosztów zatrudnieniaWarszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Zmian w podatkach i wysokich kosztów zatrudnienia boi się 95% przedsiębiorców, wynika z badania ankietowanego przeprowadzonego wśród 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, podała Konfederacja Lewiatan.

"Wśród innych barier, których najbardziej obawiają się przedsiębiorcy, znalazły się także przepisy prawa dotyczące działalności gospodarczej (95%), brak wykwalifikowanych pracowników (90%), niepewność sytuacji gospodarczej (90%), kontrole urzędów (90%) czy pogarszająca się sytuacja rynkowa, słaby popyt (85%)" - czytamy w komunikacie.

Lewiatan zwraca uwagę, że aż 100% firm dużych obawia się rosnących kosztów zatrudnienia pracowników, a 97% niejasnych i niespójnych przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Odsetek firm wskazujących na te bariery jest najwyższy od 2016 roku.

"Rosnących kosztów zatrudnienia (nasilenia tej bariery) spodziewają się zresztą wszystkie firmy, w tym 81% dużych, 71% średnich i 72%. W przypadku innych barier, obawy o ich nasilenie w 2019 roku nie są już tak wysokie" - czytamy dalej.

Badanie zrealizowała firma SMARTSCOPE w listopadzie br., na reprezentatywnej grupie 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, zatrudniających przynajmniej 10 pracowników. Badanie zrealizowano na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

(ISBnews)