Feerum: Rok 2019 będzie lepszy, m.in. ze względu na lepszy miks sprzedaży


Warszawa, 05.12.2018 (ISBnews) - Feerum oczekuje, że IV kw. br. będzie podobny do okresu I-III kw. br., a 2019 r. będzie dla spółki lepszy niż obecny, m.in. ze względu na mniejszy udział prac budowlanych w przychodach, poinformował członek zarządu Piotr Wielesik.
"Tak, będą utrzymane" - powiedział Wielesik podczas konferencji prasowej, pytany czy tendencje z okresu I-III kw. 2018 r. będą utrzymane w ostatnich trzech miesiącach roku.
Według niego, 2019 r. będzie dla spółki lepszy niż obecny.
"Myślę, że dalszy wzrost obrotów plus to, że w następnym roku miks produktowy będzie jeszcze bardziej korzystny - będzie mniej prac budowlanych, a w przychodach będzie głównie sprzedaż naszych produktów - gdzie mamy zawsze większą rentowność, to następny rok powinien być lepszy" - powiedział Wielesik.
Członkowie zarządu odnieśli się też do perspektyw rynku polskiego na 2019 r. - według nich, będzie podobny do bieżącego roku.
"Klienci w Polsce dostali dotacje [z ARiMR], ale opóźniane są terminy inwestycji; mają problemy z uzyskaniem finansowania [wkładu własnego]" - wyjaśnił Wielesik.
Dlatego, według niego, poziom rynku polskiego będzie "płaski" w ujęciu r/r w 2019 r.
"Nie widzimy tendencji wzrostowej" - dodał prezes Daniel Janusz i wskazał, że kolejnego boomu na wykorzystanie środków unijnych na rynku polskim można spodziewać się raczej w l. 2020-2021.
Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.
(ISBnews)