Play wprowadza usługę carrier billing - dodawania płatności do rachunku


Warszawa, 06.12.2018 (ISBnews) - Play Communication, operator sieci Play, jako pierwszy wprowadza "carrier billing", podała spółka.
"Usługa dodawania płatności do rachunku za telefon ('carrier billing') jest już dostępna dla zakupów w App Store, Apple Music & iTunes. Od 6 grudnia 2018 roku Play oferuje swoim klientom opcję płacenia za zakupy w App Store, Apple Music oraz iTunes bezpośrednio ze swojego konta telefonu komórkowego" - czytamy w komunikacie.
Usługa ta będzie dostępna dla wszystkich klientów Play korzystających z usług komórkowych w systemie abonamentowym, podano także.
"Korzystanie z usługi jest proste. Klienci Play posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają opcję 'carrier billing' jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone'a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z Maca lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego. Nowa opcja płatności będzie skonfigurowana automatycznie i od razu pozwoli na realizowanie zakupów jednym stuknięciem ze wszystkich urządzeń Apple, w tym Apple TV oraz Apple Watch" - czytamy dalej.
Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.
(ISBnews)