Nestmedic sprzedał 143 tys. akcji, środki przeznaczy na system PregnabitWarszawa, 07.12.2018 (ISBnews) - Nestmedic sprzedał 143 tys. akcji po cenie 3 zł, a pozyskane środki pomogą w komercjalizacji systemu Pregnabit, podała spółka. Cena, po której obejmowane są nowe akcje spółki, jest o ponad 20% wyższa od bieżącego kursu i o 7% wyższej od ceny w sierpniowej emisji akcji.

"Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 143 000 akcji po cenie 3 zł. Równolegle Patrycja Wizińska-Socha, największy akcjonariusz i prezes Nestmedic, pożyczyła obejmującemu emisję inwestorowi taką samą liczbę akcji. W momencie dopuszczenia do obrotu nowych wyemitowanych walorów dochodzi do zwrotu pożyczki. Spółka ma kolejnych zainteresowanych inwestorów, którzy deklarują zaangażowanie w akcje Nestmedic" - czytamy w komunikacie.

Równocześnie spółka korzysta z finansowania unijnego (grant "Go to Brand" i "Szybka Ścieżka") oraz optymalizuje wydatki operacyjne. Dzięki wdrożonym w IV kw. działaniom koszty operacyjne mogą zmniejszyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od pozycji, podano również.

Nestmedic zoptymalizował koszty związane z wydatkami na marketing, który obecnie skierowany jest w przeważającej mierze do klienta biznesowego. Poprzez prowadzone aktywności w tym zakresie w czwartym kwartale spółka podpisała dwie umowy na dystrybucję systemu Pregnabit w Finlandii i Nigerii oraz pierwszą umowę z polskim szpitalem publicznym.

"Cieszymy się, że nasze ostatnie sukcesy na rynkach międzynarodowych zyskały uznanie w oczach inwestorów, którzy kupują akcje istotnie wyżej od obecnej ceny rynkowej. W naszej ocenie dostrzegają tym samym wartość, jaką są podpisane ostatnie umowy zagraniczne i krajowe. Obecnie jesteśmy zaangażowani w kilka procesów negocjacyjnych na rynkach międzynarodowych i w Polsce, co w najbliższych tygodniach powinno pozwolić nam sfinalizować kolejne umowy. Wierzymy, że biznesowe efekty naszej działalności będą miały również przełożenie na wzrost wartości" - podsumowała prezes Patrycja Wizińska-Socha, cytowana w komunikacie.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

(ISBnews)