Orbis uważa cenę w wezwaniu AccorHotels za odpowiadającą wartości godziwejWarszawa, 12.12.2018 (ISBnews) - Zarząd Orbisu uważa cenę w wezwaniu AccorHotels za odpowiadającą wartości godziwej spółki, podano w komunikacie.

W końcu listopada Grupa AccorHotels złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (NKF) zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia wezwania na nabycie za gotówkę 21 800 593 akcji Orbisu, których obecnie jeszcze nie posiada, stanowiących 47,31% kapitału zakładowego.

Wezwanie, po cenie 87 zł za akcję, jest bezwarunkowe. Zapisy będą przyjmowane od 17 grudnia 2018 r. do 18 stycznia 2019 r.

AccorHotels zdecydował się na ogłoszenie wezwania w szczególności w celu rozpoczęcia procesu wycofania akcji Orbisu z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodnie z postanowieniami wezwania, jeżeli po przeprowadzeniu Wezwania AccorHotels będzie posiadał akcje uprawniające do co najmniej 90% ogólnej liczby głosów w Orbisie, AccorHotels zamierza przeprowadzić przymusowy wykup pozostałych akcji od akcjonariuszy mniejszościowych Orbisu, podano wówczas.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)