Alchemia połączy się ze swoimi spółkami zależnymiWarszawa, 12.12.2018 (ISBnews) - Zarząd Alchemii podjął decyzję o połączeniu ze spółkami zależnymi: Huta Batory Sp. z o.o., Rurexpol Sp. z o.o. oraz Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o., podała spółka.

"Połączenie nastąpi w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych, poprzez przeniesienie całego majątku w/w spółek zależnych na spółkę Alchemia" - czytamy w komunikacie.

"W ocenie emitenta, w wyniku połączenia nastąpi dalsza poprawa efektywności zarządzania grupą kapitałową Alchemia poprzez uproszczenie struktury organizacyjnej oraz reorganizację w ramach grupy kapitałowej działalności związanej ze świadczeniem usług badawczych. Emitent oczekuje, że w wyniku połączenia uzyskane zostaną efekty synergii w obszarze operacyjnym poprzez optymalne wykorzystanie zasobów przejmowanych spółek" - czytamy dalej.

Podstawową działalnością wymienionych spółek zależnych, które są w 100% zależne od Alchemii, jest przede wszystkim świadczenie usług laboratoryjnych na rzecz podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej emitenta oraz podmiotów zewnętrznych, podano także.

Grupa Alchemii koncentruje się na działalności związanej z produkcją stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem.

(ISBnews)