Paweł Szczeszek powołany na prezesa Kogereneracji


Warszawa, 13.12.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja podjęła uchwałę o powołaniu Pawła Szczeszka w skład zarządu z dniem 13 grudnia 2018 r. i powierzeniu mu funkcji prezesa zarządu, podała spółka.
Pan Paweł Szczeszek jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie dyplomacji w Toruniu. W latach 2017–2018 zastępca prezesa zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Od 2016 r. do sierpnia 2017 r. prezes zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju, wcześniej wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., gdzie realizował kilkanaście projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej" - czytamy w komunikacie.
Jednocześnie spółka informuje, że z dniem 13 grudnia 2018 r. zakończyło się oddelegowanie pana Radosława Woszczyka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki, co potwierdza również złożenie dziś przez pana Radosława Woszczyka rezygnacji z wykonywania tej funkcji. Przyczyny rezygnacji nie zostały podane, czytamy także.
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. składa się z 3 zakładów produkcyjnych o łącznej mocy elektrycznej 365,7 MW i cieplnej 1 080,4 MW. Większościowy pakiet akcji spółki należy do Polskiej Grupy Energetycznej.

(ISBnews)